Liposukcja – kto może poddać się zabiegowi?

Kobiety posiadają silną motywację w dążeniu do pozbycia się zbędnych kilogramów. Próbują różnego rodzaju diety cud, lecz często brakuje wytrwałości. Zanim pojawią się efekty, przychodzi czas na zmianę diety. Może pomoże coś innego, jakiś inny sposób. Do tego znalezienie czasu na ćwiczenia wcale nie jest takie proste przy zabieganym trybie życia.

Odpowiedzią dla szukających sposobów na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej jest zabieg liposukcji. Należy mieć na uwadze, że liposukcja nie jest to zabiegiem odchudzającym, a usuwający nadmiar tłuszczu z wybranych okolic ciała. Nadal trzeba zdrowo się odżywiać i prowadzić aktywny tryb życia. Zabieg nie jest więc magicznym sposobem na zgubienie zbędnych kilogramów.

Liposukcji poddają się głównie kobiety w wieku 18 do 50 roku życia. Coraz częściej na zabieg decydują się również mężczyźni. Zanim ktokolwiek dostanie zielone światło do wykonania zabiegu, musi spełniać pewne kryteria zdrowotne. Dobry stan zdrowotny jest niezbędny. Przeciwwskazaniami do przystąpienia do zabiegu liposukcji jest cukrzyca, choroby przewlekłe, zaburzenia krzepnięcia krwi, schodzenia skóry czy choroby nerek.

Dla osób zdecydowanych na poddanie się zabiegowi usuwania tkanki tłuszczowej tą metodą lekarz specjalista zleci dodatkowe badania. Ma to na celu sprawdzenie stanu zdrowia i wykluczenie wszelkich zagrożeń czy powikłań. Wśród badań, które należy wykonać znajdzie się morfologia i badanie grupy krwi. Bardzo ważne będzie sprawdzenie wskaźników krzepnięcie krwi, kreatyninę, glukozę, elektrolity. Przeprowadza się także badanie moczu, a pacjent jest poddawany szczepieniu przeciwko WZW typu B.

Liposukcja jest w miarę bezpiecznym i bezinwazyjnym zabiegiem. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że jest to ingerencja w organizm ludzki i mogą wystąpić skutki uboczne. Po wykonanym odsysaniu tłuszczu powinno się mieć odpowiednią dietę oraz regularnie ćwiczyć dla zachowania efektu zabiegu. Najpierw trzeba jednak przejść dwutygodniowy czas rekonwalescencji, podczas którego można czuć się niekomfortowo i będzie odczuwalny ból.

 

Więcej o zabiegu liposukcji przeczytasz na stronie warszawskiej kliniki Christoffera Ingvesa:

https://www.christofferingves.pl/pl/liposukcja-warszawa