łysy mężczyzna przeszczep włosów w Warszawie

Łysieję! Czy przeszczep włosów mi pomoże?

Łysienie może mieć różne uwarunkowania. Najczęściej jednak chodzi o sprawy genetyki, z którą nie sposób było walczyć. Aż do teraz. Dziś możemy już śmiało nie bać się wypadających włosów czy łysiny. Są bowiem metody, które pomogą nam odzyskać bujną czuprynę i pewność siebie.

Nie da się ukryć, że łysienie to jedna z najprzykrzejszych rzeczy, jaka może spotkać nasze ciało. Łyse placki na głowie lub brak jakichkolwiek włosów to niezbyt przyjemna sprawa. Tym bardziej, że wpływa na nasze postrzeganie samych siebie, poczucie własnej wartości oraz atrakcyjność.

Z ubywającymi włosami można sobie jednak poradzić. Medycyna estetyczna jest i na to gotowa. Wystarczy zrobić przeszczep. Czy to dobry pomysł?

gęste włosy po przeszczepie u kobiety
Więcej o przeszczepie włosów w Warszawie metodą S.A.F.E.R. przeczytasz tutaj: https://www.klinikaambroziak.pl/oferta/dermatologia-estetyczna/s-a-f-e-r-niechirurgiczna-transplantacja-wlosow/

Przeszczep może być zbawienny dla wielu kobiet i mężczyzn

Z przeszczepu mogą skorzystać zarówno kobiety jak i mężczyźni. Obie płcie bowiem dotyka łysienie z takich samych powodów – albo genetycznych, albo chorobowych. Bez względu jednak na to, czy jesteś kobietą, czy mężczyzną, zapoznaj się z tym, w jaki sposób odbywa się zabieg przy użyciu narzędzia S.A.F.E.R.

S.A.F.E.R. pobiera pojedyncze zespoły mieszkowe i – co ważne – nie uszkadza ich. Lekarz wkuje igłę urządzenia dosłownie na 1mm pod naszą skórę, dzięki czemu nie pozostaną po niej żadne blizny ani uszkodzenia. Włosy są wyciągane ze skóry za pomocą podciśnienia, bez prób mechanicznych „na siłę”. Dlatego właśnie metoda jest tak bezpieczna zarówno dla naszej skóry głowy, cebulek jak i włosów.

kobieta z gęstymi ciemnymi włosami

Następnie lekarz wykonuje mikronacięcia w miejscach, w których będą wszczepiane nowe włosy. Do nich specjalna głowica po prostu „wstrzykuje” cebulki z włosami. Dzięki temu zabieg możemy uznać za najmniej inwazyjny na rynku.

Warto wiedzieć, że po zabiegu mogą pojawić się drobne opuchnięcia oraz ból. Wystarczy robić wówczas zimne okłady na czoło i brać tabletki przeciwbólowe. Unikać zaś trzeba wysiłku, picia kawy, alkoholu oraz palenia papierosów. Z głową a w szczególności z miejscami operowanymi należy postępować bardzo ostrożnie. Mycie jest zalecane, ale bez dotykania ran, ani używania suszarki czy ręcznika.