Poznaj fakty i mity na temat depilacji

Golenie się od paru lat nie dotyczy tylko kobiet. Również mężczyźni korzystają z dóbr depilacji. Jednak czy kobiety oraz mężczyźni znają fakty i mity na ten temat? Czy nie operują powielanymi jak kalka kłamstwami urodowymi?

Depilacja przybyła do Polski z Zachodu na fali rewolucji seksualnej. Od lat 90-tych postępuje w Polsce z dużym sukcesem, zdobywając swoich zwolenników. Jednak tak szybko jak się rozprzestrzenia, tak szybko też powstają nowe mity na jej temat. Warto wiedzieć, co jest prawdą, a co nie, zanim zaczniemy stosować depilację u siebie.

Oto częste zdania, które powtarzają nasi znajomi. Które z nich są prawdziwe?

kobieta na wakacjach wydepilowane nogi

 Idź na laser! On Ci usunie włosy na zawsze! – FAŁSZ

Laser jest bardzo skutecznym narzędziem w walce z owłosieniem. Jednak nie można przyjmować bezkrytycznie informacji o tym, że dzięki niemu już nigdy nie będziemy mieli włosów na nogach czy pod pachami. Warto wiedzieć, że nasze mieszki włosowe są przez laser tylko wyłączane z użycia. Nie oznacza to jednak, że za parę lat nie powrócą one do „żywych” i nie zaczną na nowo produkować włosów.

kobieta w bikini nad wodą wydepilowane nogi Depilacja laserowa jest zazwyczaj bezbolesna – PRAWDA

Co prawda odczucie lasera na naszej skórze jest. Jednak jest ono bardzo słabe. Czujemy raczej uszczypnięcie, dotknięcie prądu. Warto wiedzieć, że wszystkie kliniki i gabinety medycyny estetycznej stosują podczas wykonywania depilacji laserowej specjalne znieczulenia. Nie są to jednak środki znieczulające w formie farmakologicznej. Raczej używa się żelów chłodzących oraz zimnego powietrza.

 Depilować można się silną wodą utlenioną – FAŁSZ

Niektórzy uważają, że woda utleniona o bardzo mocnym stężeniu idealnie wypali nasze włoski, nie pozostawiając po nich śladu. Oczywiście – wypali włoski, ale razem z naszą skórą, a tego już raczej byśmy nie chcieli! Warto pamiętać, że woda utleniona nie ma działania depilującego, ani pielęgnującego. Może wysuszyć naszą skórę i pozostawić po sobie przykre zaczerwienienia.