Zdrowe koktajle? Mamy przepisy!

Zdrowie to coś, co powinno mieć dla nas najwyższą wartość. Chcąc więc o nie zadbać, powinniśmy uważać na to, co jemy oraz pijemy. Naszą dietę warto wzbogacić o specjalnie przygotowane eliksiry, które pomogą nam utrzymać dobrą kondycję, końskie zdrowie, ładną cerę oraz promienny wygląd.

A ich przygotowanie nie jest trudną sprawą. Wystarczy kilka-kilkanaście minut w kuchni i możemy cieszyć się wspaniałymi koktajlami z różnych stron świata, które nie tylko działają pozytywnie na nasze zdrowie, ale również dają rozkosz kubkom smakowym. Jakie propozycje na tę wiosnę się poleca? Z jakich owoców i warzyw warto zrobić koktajl?

Sprawdźmy!

banany koktajl

 Koktajl z bananów

Banany to jedne z tych owoców, które uwielbia znaczna większość społeczeństwa. I nic w tym dziwnego. Nie dość, że dobrze smakują, to jeszcze pomagają wytwarzać endorfiny (hormony szczęścia) oraz pozytywnie wpływają na naszą odporność.

A oto, jak przygotować taki koktajl:

– wystarczą nam dwa dojrzałe banany (warto użyć dojrzałych, z których niczego więcej już nie zrobimy),

– do tego 300 ml jogurtu naturalnego (pełna dowolność rodzaju oraz marki, choć poleca się raczej jogurty rzadsze niż gęste),

– można dodać otręby pszenne

– warto dodać siemię lniane.

Teraz wystarczy już wszystko razem zmiksować (na przykład w blenderze), wstawić na kilkanaście minut do lodówki, by nabrało niższej temperatury, i ze smakiem wypić.

 grejpfrut koktajl

Koktajl z grejpfrutów

Nie da się ukryć, że grejpfrut to owoc dość specyficzny. Za jego gorzkim smakiem nie każdy przepada. A szkoda! Grejpfruty są bowiem świetnym źródłem witamin i idealnie sprawdzają się w różnego rodzaju dietach odchudzających. Warto wiedzieć, że grejpfrut świetnie połączy nam się ze słodką pomarańczą, tworząc koktajlowa kompozycję łechcącą nasze podniebienia i kubki smakowe.

Jak ją przygotować?

– wystarczą dwa czerwone grejpfruty

– oraz jedna pomarańcza (byleby słodka!)

Kiedy już wyciśniemy soki z obu owoców i je ze sobą połączymy, możemy zacząć delektować się płynnym zdrowiem. Jeżeli jednak smak wciąż będzie za mało słodki, posłodźmy koktajl – tylko byle nie białym cukrem! Idealnie nada się do tego stewia lub po prostu – miód.